5853 GOLD RUSH AVE

GRANT VALKARIA, Florida 32949 · Brevard County · Parcel 29 3832-00-312

$304 420
Assessed Value
$304 420
Market Value
Annual Tax
$304 420
Taxable Value
Ownership
OwnerTinkley David
Mailing Address5853 Goldrush AVE Grant Valkaria FL 32949
Property Details
Year Built2020
Living Area1 694 sq ft
Lot Size60 984 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$84 000
Building Value$220 420
Just (Market) Value$304 420
Assessed Value$304 420
Taxable Value$304 420
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de agosto de 2025 $100 11
1 de agosto de 2025 $425 000 01